Akademija mekih ili životnih vještina za mlade – ESN Youth Academy

Erasmus studentska mreža Hrvatska u subotu, 21. travnja 2018. godine, u vremenu od 09.00 do 13.00 sati organizira i provodi osječku verziju događaja ESN Youth Academy – akademija mekih ili životnih vještina za mlade. Akademija će se održati u prostoru American Cornera Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Akademija je osmišljena kao niz interaktivnih radionica i predavanja, čiji je cilj mladima iz lokalne zajednice prenijeti vještine i znanja koja su volonteri stekli i usavršili svakodnevnim volontiranjem i angažmanom u svojoj lokalnoj sredini.

Erasmus studentska mreža, najveća studentska volonterska organizacija u Europi, djeluje na više od 1000 sveučilišta u 40 država pod krilaticom “studenti pomažu studentima”. Bave se promocijom i unapređenjem programa razmjene za mlade te vjeruju da su period mobilnosti, internacionalizacija kod kuće, volonterizam i aktivno građanstvo ključni u osobnom i profesionalnom usavršavanju mladih, a ovom akademijom to žele i dokazati.