Otvorenje izložbe “Odnekud dolaze sanjari : književno djelo Stjepana Tomaša”

Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek poziva vas u ponedjeljak, 16. listopada 2017. godine, povodom Mjeseca hrvatske knjige 2017., na otvorenje izložbe pod nazivom “Odnekud dolaze sanjari : književno djelo Stjepana Tomaša”. Svečano otvorenje bit će upriličeno u 12.00 sati u izložbenoj auli Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek svečano obilježava Mjesec hrvatske knjige 2017. godine, najsvečaniju manifestaciju na prostoru Republike Hrvatske, izložbom “Odnekud dolaze sanjari : književno djelo Stjepana Tomaša”, drugom u nizu iz ciklusa “Zavičajne priče”. U Knjižnici je pokrenut ciklus zavičajnih izložbi kako bi se promovirala zavičajna zbirka, skrenula pažnja i potaklo zanimanje za naše sugrađane o kojima često vrlo malo znamo, a koji su svojim radom zadužili sve nas i upisali Osijek na kulturnu kartu Hrvatske. Ovom će prilikom biti izložena djela Stjepana Tomaša koja posjeduje Knjižnica. Život i književno djelo ovoga književnika bit će prikazani i na šest tiskanih plakata pod nazivom: “Slika koja svira”, “Sveti bunar motiva i likova”, “Provincija je stanje duha”, “Mali čovjek u vrtlogu povijesti”, “Tamna strana djetinjstva” i “Na kazališnim daskama”.

Stjepan Tomaš hrvatski je književnik rođen u Novoj Bukovici, 2. siječnja 1947. godine. Živi i radi u Osijeku. Piše romane, drame, kratke priče, pripovijetke i radijske drame za djecu i odrasle. Književnim se radom bavi od 1971. godine.

Sve dodatne informacije mogu se dobiti na broju telefona: