Prvi festival slikovnice “Čuvari priča” održan je 3. i 4. srpnja na nekoliko lokacija u Osijeku, a ponudio je niz radionica, izložbi, pričaonica i igraonica za djecu i obitelj.

Festival su organizirali Udruga za rad s mladima Breza, Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek te Grad Osijek, a u suradnji s Muzejom likovne umjetnosti Osijek te Studiom za promicanje kulture i kreativnoga izražavanja GEKKO.

U sklopu festivala predstavljene su dvije slikovnice, “Tajna” Dubravke Pađen Farkaš i Dražena Jerabeka te “Heliot-zmaj gnjezdaš”, Ivane Šojat Kuči.

Ovaj je festival ujedno i doprinos osječkoj kandidaturi za europsku prijestolnicu kulture, ali i dio aktivnosti europskog projekta “Mladi za Zemlju” koji u partnerstvu s Gradom Osijekom provodi Udruga Breza.