Akcija “Čitam, dam, sretan sam!”

Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek niz se godina uključuje u akciju “Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđa srca obraduj!”. Akcija je organizirana povodom Međunarodnoga dana darivanja knjiga, 14. veljače 2017. godine, u okviru nacionalne kampanje poticanja čitanja “Čitaj mi”.

Odjel za rad s djecom i mladima Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek poziva vas na  sudjelovanje u razmjeni i darivanju knjiga. Prikupljat će se i razmjenjivati slikovnice i knjige koje su vaša djeca prerasla ili im više nisu potrebne, stoga vas pozivamo da ih u periodu od 14. veljače 2017. Donesete na Odjel za rad s djecom i mladima Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek ili na naše područne odjele u kojima će vas dočekati kutije/police s natpisom “Čitam, dam, sretan sam..” Prikupljene knjige nakon završetka akcije bit će proslijeđene potrebitima – dječjim odjelima bolnicâ u svrhu humanizacije hospitalizirane djece, domovima za djecu, domovima zdravlja, dječjim vrtićima i drugima.

Pridružite se i vi ovoj plemenitoj akciji!