Ciklus radionica “Izrada božićnih čestitki”

Povodom nadolazećega blagdana Božića, Odjel za rad s djecom i mladima i svi Ogranci Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek organiziraju ciklus radionica pod nazivom “Izrada božićnih čestitki” koje će se održati u tjednu od 12. do 16. prosinca 2016. godine na svim ograncima te Igraonici i igroteci Odjela za rad s djecom i mladima Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Došašće ili Advent vrijeme je pripreme za blagdan Božića, kršćanskog blagdana koji proslavlja rođenje Isusa Krista. To je prije svega obiteljski blagdan tijekom kojega njegujemo obiteljske veze i prijateljstva, provodeći ga u miru i veselju. Vrijeme iščekivanja brže prolazi kad sami izrađujemo ukrase i pripremamo darove. Vlastoručna izrada čestitki ispunit će vas osjećajem zadovoljstva zbog nečega što ste sami napravili, a što će vašim bližnjima biti ujedno i pažljiv dar i lijepa gesta ljubavi i prijateljstva. To će biti vaše vlastito djelo, nešto što će imati vrijednost unikata. Kako bismo vam pripomogli u ostvarenju vlastitih ideja i pronalasku inspiracije, ali i izradi božićnih čestitki pozivamo vas na radionice izrade božićnih čestitki.