Izložba postera “Ulmer Schachtel” – “Ulmska kutija”

U organizaciji Njemačke zajednice – Zemaljske udruge Podunavskih Švaba i Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u utorak, 19. studenog 2019. godine, s početkom u 18.00 sati bit će upriličeno svečano otvorenje izložbe postera pod nazivom “Ulmer Schachtel” – “Ulmska kutija”. Izložba je na njemačkom jeziku i bit će postavljena u izložbenoj auli do 28. studenog 2019. godine.

Izložba govori o brodu izgrađenom po tradiciji ulmske dunavske plovidbe koji je od prijevoznog sredstva prerastao u simbol prijateljstva. Posjetitelji će moći saznati nešto o samoj Ulmskoj kutiji i o njezinu povijesnom značaju te kako se stoljećima prevozila roba, ali i putnici i vojnici.

Za Podunavske je Švabe Ulmska kutija simbol iseljavanja njihovih predaka i od velike važnosti za očuvanje kulturnog identiteta Nijemaca na ovim područjima i u Osijeku. Izrađena je od strane Gesellschaft der Donaufreunde e.V.