Izložba radova članicâ Udruge “Likar” povodom Dana žena

Tijekom mjeseca ožujka u Ogranku Industrijska četvrt Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, možete pogledati Izložbu radova članicâ udruge “Likar” povodom Dana žena. Otvorenje izložbe upriličit će u četvrtak, 1. ožujka 2018. godine s početkom u 17.30 sati u prostoru Ogranka Industrijska četvrt Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek gošća iz Sarajeva prof. Leona Sabolek.

Sudionici:

OLGA SABOLEK TEGZEŠ

Rođena je u Sarajevu l954., gdje je diplomirala je na Medicinskom fakultetu. Od 1992. živi i radi u Osijeku. Slikarstvom se bavi cijeli život. Od 2010. slika kao članica Društva “Waldinger”, a od 2016. članica je Udruge “Likar”. Izlagala na nekoliko grupnih izložbi.

JELKA TURKALJ

Rođena je u Virovitici 1950. Sklonost prema slikarstvu pokazuje od najranije mladosti. Članica je Društva “Waldinger” je od 2010., a sada pripada Udruzi “Likar”. Pretežno slika u tehnici ulja i pastela. Sudjelovala je u nekoliko skupnih izložbi.

OLGA KALEA

Rođena u Osijeku 1946. Po odlasku u mirovinu aktivno se bavi slikanjem. Pohađa petogodišnje učenje slikanja u Društvu “Waldinger”. Od 2016. aktivni je član Udruge “Likar”. Slika u ulju i pastelu.

MARICA ČIĆIN

Rođena 1953. u Kaptolu. Dugo se bavi slikanjem, a 2010. pridružuje se Društvu “Waldinger”. Trenutno je članica udruge “Likar”, gdje aktivno slika u ulju i pastelu. Sudjelovala je na nekoliko skupnih izložbi.

RADA TUTIĆ

Rođena 1964. u Osijeku. Otkrivši sklonost ka slikarstvu, pridružuje se Društvu “Waldinger”, gdje pet godina uči slikati. Članica je Udruge “Likar”,  gdje nastavlja uspješno slikati. Slika u ulju, pastelu i akvarelu.

SLAVICA MARKO

Rođena 1950. u Crncu. Od ranoga djetinjstva živi u Osijeku. U početku je slikala narodne motive kao članica Klastera “Slavonka”. Članica je Udruge “Likar”. Imala je nekoliko skupnih izložbi.

Dodatne informacije o izložbi mogu se dobiti na brojeve telefona: