Književni razgovor i čitanje “Revija malih književnosti”

American Corner Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek i Udruga za promicanje kultura Kulturtreger pozivaju vas na književni razgovor i čitanje arapskih književnih djela pod nazivom “Revija malih književnostiSjedinjene Države Levanta” koji će se održati u četvrtak, 07. prosinca 2017. godine s početkom u 18.00 sati u prostoru American Cornera Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

“Sjedinjene Države Levanta” čini Revija malih književnosti, Booksin festival koji će ove godine doživjeti svoje trinaesto izdanje i po prvi put u Hrvatskoj predstaviti suvremenu književnost na arapskom jeziku.

Revija će predstaviti sedmero književnica i književnika iz Sirije, Libanona, Jordana i Palestine s impresivnim biografijama, od kojih će u American Corneru Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek gostovati Golan Haji (1977.) sirijsko-kurdski pjesnik i prevoditelj koji piše na arapskome jeziku, Sahar Mandour (1977.) libanonsko je egipatska književnica i novinarka koja trenutno radi za Amnesty Internationalu kao istraživačica za Libanon i Jordan, i Adania Shibli (1974.) trenutno živi u Jeruzalemu i Berlinu, a autorica dvaju romana, nekoliko drama te brojnih kratkih priča i eseja objavljenih na različitim jezicima.

Dodatne informacije možete dobiti na broj telefona: