Predavanje “Folksdojčeri u poslijeratnoj komunističkoj Jugoslaviji”

U organizaciji Austrijske čitaonice Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek i Odsjeka za povijest Filozofskoga fakulteta u Osijeku, u petak, 25. svibnja 2017. godine, s početkom u 17.30 sati održat će se predavanje pod nazivom “Folksdojčeri u poslijeratnoj komunističkoj Jugoslaviji”. Predavanje će održati Adam Tuković i Sonja Erceg u prostoru Austrijske čitaonice Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.
Predavanje “Folksdojčeri u poslijeratnoj komunističkoj Jugoslaviji” nastalo je temeljem studentskoga istraživačkog rada o spomenutoj tematici, u recenziji dr. sc. Domagoja Tomasa, a koji će biti objavljen u studentskome znanstveno-popularnom časopisu Essehist. Časopis kontinuirano izlazi od 2009. godine, a jedan je od glavnih projekata međunarodne udruge studenata povijesti ISHA Osijek.