Predavanje “Porod kao psihološko, emocionalno i duhovno iskustvo”

Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek u srijedu, 04. travnja 2018. godine s početkom u 18.00 sati organizira predavanje pod nazivom “Porod kao psihološko, emocionalno i duhovno iskustvo”. Predavanje će održati dipl. psihologinja i licencirana doula Jelena Božac u prostoru American Cornera Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Prolazak kroz iskustvo poroda nije samo fizički čin – porod ima svoju psihološku i emocionalnu stranu i, kao takav, on je iskustvo koje pamtimo do kraja života. Iskustvo poroda može biti osnažujuće, transformirajuće i vrlo pozitivno te na taj način postati čvrstim temeljem na kojem se gradi majčinstvo i povezanost majke i djeteta. Rađanjem se ne rađa samo dijete, nego i majka; porod je početak transformacije ličnosti i promjene identiteta i uloga. Kako se možemo pripremiti i sa svoje strane omogućiti da porod bude pozitivno iskustvo i na koje sve načine iskustvo poroda utječe na majku i dijete ali i na obitelj, razjasnit će se tijekom predavanja.

Dodatne indormacije mogu se dobiti na broj telefona:

Posudbeni odjel, Odsjek za odrasle GISKO