American Corner Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek i DNS15, u utorak, 16. travnja 2019. godine s početkom u 15.00 sati organiziraju predavanje “Unfolding Afrika : studijsko putovanje u Zapadnu Afriku”. Predavanje će u prostoru American Cornera Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek održati Dona Dizdar iz Hrvatske, Hanna Pálosi-Szabó iz Mađarske, Evans Kyritsis iz Grčke i Maksim Ivanov iz Litve.

Na predavanju će studenti predstaviti četveromjesečno putovanje autobusom kroz države Zapadne Afrike (Maroko, Zapadna Sahara, Mauritanija, Senegal, Gambija i Gvineja Bisau). Na tom su putovanju živjeli u autobusu, a u svakoj su od navedenih država istraživali razne teme, imigracije, religije, položaje žena, edukacije, klimatske promjene, ropstvo i mnoge druge teme. To je redovan program u sklopu DNS-a, alternativnog studija za pedagogiju i učiteljstvo u Danskoj. Studij je temeljen na principu: putuj, studiraj, dijeli i djeluj. Nakon putovanja sudionici su podijeljeni u manje grupe, putuju po Europi i dijele priče, iskustva i stečena znanja.

Predavanje će biti na engleskom jeziku.