Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek, Udruga Biom, Hrvatsko društvo za zaštitu ptica i prirode, i Zavod za ornitologiju HAZU u petak, 28. prosinca 2018. godine s početkom u 18.00 sati organiziraju predstavljanje knjige pod nazivom “Ptice Hrvatske i Europe”, najpotpunijega i ilustracijama najbogatijeg priručnika o pticama. Predavanje će se održati u prostoru American Cornera Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Zaštita ptica i očuvanje prirode životni su poziv zaposlenika Udruge Biom. Sretni su što izdavanjem priručnika “Ptice Hrvatske i Europe” mogu podijeliti ljubav prema čarobnom svijetu ptica sa svima! Knjiga je namijenjena, kako vrsnim ornitolozima, tako i početnicima, zaljubljenicima u ptice i prirodu, učenicima, profesorima i svima koji bi željeli saznati više o divnome svijetu ptica koji nas okružuje. Riječ je o hrvatskome izdanju najuspješnijega europskog priručnika o pticama, tiskanoga u više od 1 100 000 primjeraka i na 22 jezika, Collins Bird Guide, čiji su autori Lars Svensson, Killian Mullarney i Dan Zetterström. Priručnik “Ptice Hrvatske i Europe” na 440 stranica donosi preko 4000 ilustracija svih hrvatskih i europskih ptica. U knjizi se nalaze informacije neophodne za prepoznavanje svih vrsta ptica Hrvatske u svako doba godine te tekstovi o izgledu, veličini, staništu, rasprostranjenosti i glasanju. Autori su u opise unijeli životne priče, detalje i usporedbe koje knjizi daju ljudskost i pristupačnost te će se tako samo u ovom priručniku moći saznati da jedna ptica ulijeće na hranilicu u stilu Ramba, dok glasanje druge zvuči kao da govori “kupuj kruh”. Urednik hrvatskoga izdanja Miloš Martinović predstavit će knjigu i održati informativno predavanje o praktičnome korištenju knjige u promatranju ptica.

Dodatne informacije mogu se dobiti na broj telefona: