Tjedni program – Mjesec hrvatske knjige 2016.

Odjel za rad s djecom i mladima Gradske i sveučilišne knjižnica Osijek poziva vas da svojim dolaskom sudjelujete u aktivnostima koje smo od 07. do 12 studenog 2016. godine pripremili za vas.

107., 08. i 10. studenoga

u 10.00 sati, Igraonica i igroteka – “Prvi put u Knjižnici” (organizirani posjeti DV , OŠ, Dječji dom “Klasje”)
Upoznavanje  djece s Knjižnicom i njezinim uslugama. Predstavljanje novih slikovnica i knjiga.  Poziv na druženje i upoznavanje novih prijatelja.  Pričanje i čitanje najljepših bajki i najstrašnijih priča u  pričaonici.

209. studenoga

u 11.00 sati, Igraonica i igroteka – “Igra i priča uz Sovka Slovka”
(program za najmlađe 0-3 god.)
Priče za najmlađe dio su programa nacionalne kampanje “Čitaj mi!” posvećena poticanju čitanju naglas djeci od rođenja. Susreti za roditelje i bebe zamišljeni su kao zajednička igra, slušanje priče, čitanje slikovnica. Poticaj je to na zajedničko čitanje djetetu od najranije dobi, na posudbu kvalitetnih slikovnica, na razvoj ljubavi prema čitanju.

311. studenoga

u 17.30 sati PO Retfala – “Gitara, kišobran jesen i kesten” (priče za starije od 6 godina uz gitaru)

412. studenoga

u 11.00 sati, Igraonica igroteka – “Čitateljski izazov” (program lijepog čitanja naglas za djecu  i mlade)

Ovotjedne aktivnosti dio su programa obilježavanja manifestacije Mjeseca hrvatske knjige 2016. godine Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.