Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek, u petak, 01. ožujka 2019. godine s početkom 18.00 sati  organizira druženje s liječnicima pod nazivom “Smijeh je lijek”.  Susret s mr. sc. Igorom Bereckim, dr. med. spec. i Draganom Maloševcem, dr. med. , specijalizantom hitne medicine bit će upriličen u prostoru Studijske čitaonice Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Susret s liječnicima dijelom je ciklusa razgovora o zdravlju pod nazivom Ordinacija u knjižnici. Razgovor će voditi Ivana Rab Guljaš, urednica i novinarka U Glasu Slavonije. Tema neće biti medicina u užem smislu riječi, nego satirična Facebook stranica “Kolega Hitnjak” koja ima više od 33.000 pratitelja. Dr. Maloševac autorom je autentičnih humorističnih tekstova o doživljajima iz “hitne”, a dr. Berecki originalnih ilustracija. U izložbenoj auli Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek bit će postavljena izložba izabranih ilustracija i tekstova s Kolege Hitnjaka.

Više informacija može se dobiti na broj telefona: