Otvoren je besplatan probni pristup bazi  podataka  ClinicalKey. Probni pristup omogućen je dva mjeseca, od 5. studenoga 2019. do 5. siječnja 2020. godine. U Gradskoj i sveučilišnoj knjižnici Osijek bazi se može pristupiti na korisničkim računalima u Studijskoj čitaonici.

Opširnije:
ClinicalKey je baza podataka namijenjena području biomedicine i zdravstva koja sadrži više od 600 časopisa s dostupnim cjelovitim tekstom i više od 1.000 e-knjiga izdavača Elsevier te mnogo dodatnog sadržaja poput kliničkih ispitivanja, postupaka stručnih savjetovanja s videozapisima i člancima, smjernica međunarodne prakse, više od 2 milijuna slika i više od 17.000 medicinskih i kirurških videozapisa, monografija o lijekovima, letaka za pacijente i dr.