Predavanja “Digitalna platforma Topoteka – lokalna povijest, zajednička priča”

ICARUS Hrvatska i Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek, u petak, 30. studenoga 2018. godine s početkom u 12.00 sati organiziraju predavanja pod nazivom Digitalna platforma Topoteka – lokalna povijest, zajednička priča“. Predavanja će se održati u prostoru American Cornera Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Predavanja su to o najnovijoj ICARUS digitalnoj platformi nastaloj u okviru co:op projekta Kreativna Europa 2014-2018 kao alata za stvaranje mrežnih arhiva lokalne povijesti i/ili teme, poticanje čuvanja i istraživanja lokalne povijesti i promocije kulturne baštine. Na predavanjima će pokretači i sudionici ove priče predstaviti slavonske Topoteke – Ilok, Osijek – Tvrđa, Vukovar, Vinkovačke jeseni, Viljun, Hrvatske željeznice i pozvati sve zainteresirane da se uključe u čuvanje i promociju povijesne baštine i tradicije. Sudjeluju: ICARUS Hrvatska, Državni arhiv u Vukovaru, Umjetnička akademija Osijek, ANDIZET, Muzej grada Iloka, Turistička zajednica Vinkovci, Hrvatski željeznički muzej.

Predavanja će biti održana u sklopu obilježavanja Europske godine kulturne baštine.