U organizaciji nakladničke kuće Školska knjiga i Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u četvrtak, 04. travnja 2019. godine s početkom u 18.00 sati održat će se predstavljanje knjige Mirjane Marković pod nazivom “Šahista”. Predstavljanju će nazočiti prof. Jasna Kalauzović i glumac Zvonko Bednar, a bit će upriličeno u prostoru American Cornera Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Roman “Šahista” spisateljice Mirjane Marković vrlo je smion politički i provokativni triler, koji na uzbudljiv, realističan i dramatičan način flešbekovski gradi priču igre i strasti u razdoblju velikih promjena, na više prostornih koordinata i vremenskih perioda, od Beograda do Madagaskara. Ogoljena do srži, tamna se strana srpske politike kroz sudbinu glavnog junaka Gligorija prikazuje kao partija šaha koju on maestralno igra s ljudima, gradeći pri tome vlastiti bastion moći. A završavaju li na kraju kralj i pijun u istoj kutiji, pitanje je?

Dodatne informacije mogu se dobiti na brojeve telefona: