Predstavljanje knjige Vesne Oršulić “Moja ratna priča”

U organizaciji Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u utorak, 15. svibnja 2018. godine s početkom u 18.00 sati održat će se predstavljanje knjige Vesne Oršulić pod nazivom “Moja ratna priča”. Predstavljanje će u prostoru American Cornera čitaonice Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek voditi Vjekoslava Bagarić, prof. i sama autorica.

Knjiga “Moja ratna priča” u izdanju je Udruge dragovoljaca Domovinskoga rata Štraseri i Ogranka Matice hrvatske u Novoj Gradiški. Iako je 27 godina od početka rata veliko i dugo vremensko razdoblje,  mnogi od nas nisu završili svoje ratne priče. S jedne su strane oni koji su sudjelovali, a s druge mladi koji nisu ni započeli jer se o ratu dovoljno ne uči u školama, a u obiteljima se ne razgovara. U obiteljima se malo ili gotovo ništa ne priča o ratu te o tome imaju li naši ratnici PTSP ili ne. Emocije koje su negdje duboko skrivene u nama treba osloboditi, a jedan od načina jest staviti ih na papir. Ne treba ih nužno objaviti, ali i sámo pisanje stvorit će osjećaj oslobođenja od svega onoga što u sebi godinama nesvjesno nosimo. Ova kratka ženska, nježna, meka priča uvod je u povijesne činjenice, koje je vrlo sažeto napisao profesor Anto Nazor. S druge strane, to je poziv svim ratnicima i njihovim obiteljima, suprugama koje su ih čekale dok su oni bili na ratištu, djeci koja su ostala bez očeva, majkama koje su ostale bez sinova. Možda je vrijeme da i oni stave svoju ratnu priču na papir. Možda je ne trebaju pokazati, ali bilo bi dobro da je završe. Ostalo je puno neizgovorenih emocija, one nam blokiraju snagu, ne daju nam radost života, a vjerojatno smo preživjeli s razlogom.

Dodatne informacije mogu se dobiti na brojeve telefona: