Radionica “3D printanje i kultura digitalnoga stvaralaštva”

Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek i Udruga OSWireless pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske organiziraju radionicu pod nazivom “3D printanje i kultura digitalnoga stvaralaštva”. Radionica će se održati u četvrtak, 06. travnja 2017. godine u vremenu od 10.00 do 12.30 sati. u prostoru American cornera Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.
Radionica je osmišljena kao nastavak na radionice koje održavamo od  2016. godine, kao spoj uvodnoga interaktivnog predavanja o tehnologijama 3D printanja te radnoga dijela na kojemu će se polaznici upoznati s 3D modeliranjem s pomoću slobodnoga softvera za 3D modeliranje i animaciju Blender te učiti printati na 3D printeru Ultimaker Original plus s pomoću slobodnoga softvera Cura i PrintRun.
Predavači: Valent Turković i Katica Rakovac