Odjel za rad s djecom i mladima Gradske i sveučilišne knjižnica Osijek organizira prvi edukativni posjet knjižnici za prvoškolce kojim će se obilježiti Svjetski dan čitanja naglas 2019. godine.  Prigodni susret za djecu održat će se u petak, 01. veljače 2019. godine s početkom u 09.30 sati u prostoru Igraonice i igroteke Odjela za rad s djecom i mladima Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Svjetski dan čitanja naglas trebao bi pokazati svijetu kako pravo na čitanje i pisanje pripada svima. Djeca i odrasli širom svijeta, slaveći moć riječi, kreiraju društvo koje će omogućiti svakom djetetu pravo na obrazovanje te pristup knjigama i tehnologiji. Čitanje naglas razvija vještinu slušanja, obogaćuje rječnik, razvija maštu i utječe na uspješan razvoj djeteta. Čitajte djeci naglas gdje god i kad god stignete čime podržavate i nacionalnu kampanju ‘Čitaj mi!’. Svjetska organizacija LitWorld, uz poziv na obilježavanje Svjetskog dana čitanja naglas, nudi svoje ideje http://www.litworld.org/wrad/, ali i potiče na vlastite.