Povodom Svjetskoga dana borbe protiv artritisa (12. listopada), Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek u četvrtak, 04. listopada 2018. godine s početkom u 17.30 sati organizira predavanje pod nazivom “Artritis i bol u leđima”. Predavanje će održati akupunkturologinja Violeta Mišić Losacco u prostoru Austrijske čitaonice Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Svrha ovoga predavanja jest povećati svijest javnosti o koštano-mišićnim bolestima te promicanje tradicionalne akupunkture kao multidisciplinarne skrbi koja poboljšava kvalitetu života ljudi koji pate od tih bolesti. Artritis je upalna reumatska bolest i ubraja se u skupinu koštano-mišićnih bolesti, koje su jedan od glavnih uzroka kronične radne nesposobnosti u cijelome svijetu te vodeći uzrok izgubljenih radnih dana u EU. Procjenjuje se da danas u Europi od reumatskih bolesti boluje više od 300 milijuna ljudi.

Violeta je svjetski priznata akupunkturologinja sa specijalizacijom za liječenje mišićno-koštane boli,  članica je Britanskoga društva za akupunkturu (British Acupuncture Council) u Londonu te prva tradicionalna kineska akupunkturologinja koju je prepoznalo Hrvatsko društvo za akupunkturu pri Hrvatskome liječničkom zboru.

Rođena Osječanka s više od 20 godina profesionalnoga iskustva u lječilišnom i zdravstvenom turizmu širom svijeta, Violeta se odlučila otvoriti kliniku za akupunkturu upravo u rodnome gradu i time potaknuti kvalitetu života njegovih građana.

Dodatne indormacije mogu se dobiti na broj telefona: