U organizaciji Škole primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek i Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u utorak, 28. svibnja 2019. godine s početkom u 18.00 sati u izložbenoj auli Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek bit će otvorena izložba ilustracija pod nazivom Nulta točka. Autorica je izložbe Nika Biškup, učenica Škole primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek.

Izložbom su prikazane ilustracije čiji glavni motivi vuku korijene iz mitologije, fantastike, filma i svijeta mašte. Uz olovku i grafike, akvarel je najzastupljeniji medij među radovima.

Autorica je rođena 2001. godine u Osijeku i bavi se crtanjem od ranog djetinjstva. Zbog svoje sklonosti pričama i svijetu mašte, ilustracija se pokazala kao najpogodniji način za interpretaciju.

Ovo je njezina prva samostalna izložba.

Dodatne informacije o izložbi mogu se dobiti na broj telefona: