Povodom Europskog dana jezika, u organizaciji Austrijske čitaonice Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, NÖ Kultur St. Pölten (Donja Austrija), uz suradnju s Muzejom Slavonije Osijek, Ugostiteljsko-turističkom školom Osijek i Udrugom slijepih i slabovidnih osoba Osijek, u ponedjeljak, 23. rujna 2019. godine s početkom u 17.30 sati održat će se literarni susreti Donje Austrije i Slavonije u četvrtinskom taktu pod nazivom “Obiteljski godišnjak: Schörl-Truhelka. Sprachenweb 2030”. Literarni susreti održat će se u prostoru Austrijske čitaonice Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.
Tijekom literarnih susreta bit će održano čitanje i razgovor s autoricom dr.sc. Kloimstein, prezentacija Tatjane Christelbauer “Dunavski rodoslov: žene, mitovi i pejzaži” te prezentacija dr.sc. Marine Vinaj “Jagoda Truhelka”.

Austrijska čitaonica GISKO