dav

Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek u petak, 07. lipnja 2019. godine u vremenu od 09.00 do 11.00 sati organizira radionicu micro:bit programiranja. Radionica će se održati u prostoru American Cornera (posudbeni dio) Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.
Ova je aktivnost namijenjena učenicima osnovne škole: Miroslav Krleža Čepin, a za cilj ima naučiti ih osnovama programiranja, robotike i digitalne pismenosti. Bazira se na BBC micro:bit tehnologiji. Cilj je radionice omogućiti djeci osnovnoškolskoga uzrasta edukaciju iz područja programiranja.
Voditeljica je radionice Katica Rakovac, dipl. ing. el. teh.
Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM), 2018. je godine donirao 40 BBC micro:bit setova za posudbu u knjižnici, uz postojećih 20 BBC micro:bit setova, koje su donirani 2017. godine za radionice. BBC micro:bit setovi mogu se posuditi na Odjelu za rad s djecom i mladima i na svim ograncima Knjižnice od 03. travnja 2018. godine.
Služba za informatičku potporu GISKO