Povodom Mjeseca hrvatske knjige 2019., Odjel za rad s djecom i mladima Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u petak, 25. listopada 2019. godine s početkom u 10.00 sati organizira Zavičajnu pričaonicu za djecu s Gorankom Šenk, profesoricom klavira u Glazbenoj školi Franje Kuhača Osijek. Susret će se održati u prostoru Igraonice i igroteke Odjela za rad s djecom i mladima Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.
Ciklus susreta za djecu i mlade u prostoru Knjižnice pod nazivom Zavičajna pričaonica u GISKO-u nastao je s ciljem poticanja čitanja i razvijanja ljubavi prema knjizi te stvaranju navike dolaženja u knjižnicu. Upoznavanjem sugrađana u okviru njihova kulturno-umjetničkog rada i izričaja senzibiliziraju se djeca i mladi za očuvanje kulturne baštine grada i zavičaja.

Odjel za rad s djecom i mladima GISKO