U petak, 29. kolovoza 2020. godine s početkom u 10.30 sati, Gradsku i sveučilišnu knjižnicu Osijek posjetilo je Veleposlanstvo Japana u Republici Hrvatskoj. Njezina Ekscelencija Kaji Misako, veleposlanica Japana, darovala je Knjižnici 11 knjiga zaklade The Nippon Foundation; u okviru projekta “100 knjiga za razumijevanje suvremenog Japana” te časopise. Spomenuti naslovi, po izboru stranih znanstvenika, novinara i drugih uglednika obuhvaćaju pet kategorija: politiku i međunarodne odnose, ekonomiju i gospodarstvo, društvo i kulturu, književnost i umjetnost te povijest.  U pratnji veleposlanice bio je gospodin Yutaro Nishida, treći tajnik i gospodin Tomislav Mikuljan, djelatnik Veleposlanstva. Pozdravni govor, uz goste iz Veleposlanstva, održao je i rektor Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku prof. dr. sc. Vlado Guberac te ravnateljica GISKO-a gospođa Dubravka Pađen Farkaš, prilikom čega je istaknuta postojeća suradnja na kulturnoj i akademskoj razini koja će se nastaviti i u budućnosti.