Studijska čitaonica Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek organizira edukaciju korisnika pod nazivom “Traži se informacija!” koja će se održavati od travnja u terminima u dogovoru s prijavljenim skupinama.

Na edukaciji ćete doznati više o relevantnim izvorima informacija, portalima znanja i bazama podataka, knjižničnim katalozima, vrstama stručnih i znanstvenih radova, načinima navođenja literatura, lokalnim i nacionalnim knjižničnim uslugama za pripremu literature. Svako predavanje bit će prilagođeno polaznicima, pri čemu će voditeljice uzeti u obzir uzrast polaznika, vrstu srednje škole ili studijski program i prema tome oblikovati tijek edukacije. Ukoliko voditeljice radionica, kao i mentori polaznika budu smatrali da je to potrebno, postoji mogućnost održavanja radionica u nekoliko ciklusa.

Ovim putem pozivamo razrednike viših razreda osnovnih škola, svih razreda srednjih škola, knjižničare, kao i mentore studenata da prijave skupine učenika ili studenata na edukaciju.

Dodatne informacije mogu se dobiti na odjelu Studijske čitaonice.