Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek već šestu godinu za redom organizira GISKO tjedan Harryja Pottera. Ovogodišnji program održavat će se od 30. kolovoza do 3. rujna 2021. godine, a namijenjena je svim čarobnjacima i bezjacima u dobi od 9 do 99 godina.

U sklopu manifestacije Knjižnica organizira izložbu plakata pod nazivom “Svjetska Mapa za haranje i radionice: Sat čarobnih olovaka, Harry Potter izazov, Sat magičnih stvorenja,
Bezjačke studije, Potragu za horkruksima, Potragu-koja-se-ne-smije-imenovati, Modificirani
metloboj, igraonicu društvenih igara te Č.A.S. provjeru znanja u obliku kviza.

Tjedan Harryja Pottera namijenjen je svim zainteresiranim korisnicima Gradske i sveučilišne
knjižnice Osijek, kako djeci i mladima, tako i odraslima. S obzirom na epidemiološku situaciju, GISKO tjedan Harryja Pottera održavat će se u skladu s preporukama. Broj je sudionika na radionicama ograničen, a svi sudionici dužni su držati se propisanih mjera.

Na radionice može se prijaviti osobno ili telefonski u radnom vremenu središnje knjižnice na Odjelu za rad s djecom i mladima od 23. kolovoza 2021. godine (Ljetno radno vrijeme Knjižnice).