American Corner Osijek Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, zahvaljujući iznimno vrijednoj donaciji Američkoga Veleposlanstva u Zagrebu, osigurao je nabavu pokretne rampe za slabo pokretne i osobe s invaliditetom, tzv. gusjeničar modela LIFTKAR PTR.

Ovo je mobilni uređaj koji je posebno razvijen za rad na ravnim stubištima, nosivosti do 130 kilograma. S pomoću njega, korisnici invalidskih kolica mogu se kretati slobodnije, a uređaj osigurava izuzetno sigurno rukovanje na stubama.

Zahvaljujući nabavi ovog uređaja, Središnja zgrada Gradske i sveučilišne knjižnica Osijek, koja se nalazi u povijesnoj zgradi kulturne baštine, postat će posve inkluzivna i sada u potpunosti može svim zainteresiranim građanima omogućiti korištenje svih svojih programa i usluga.