U organizaciji Crnogorskog kulturnog društva Montenegro Montenegrina Osijek, Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek i Nacionalne biblioteke Crne Gore “Đurđe Crnojević” Cetinje, u utorak, 28. studenog 2023., s početkom u 18.00 sati, u izložbenim aulama Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, bit će upriličeno otvorenje izložbe književnih naslova i tekstova hrvatskih književnika iz fondova Nacionalne biblioteke Crne Gore pod nazivom 100 godina hrvatske književnosti u fondovima Nacionalne biblioteke Crne Gore. Po otvorenju izložbe, u prostoru Austrijske čitaonice, s početkom u 18.30 sati, održat će se okrugli stol pod nazivom Podsjećanje na lik i djelo akademika Milorada Nikčevića.

U realizaciji ovih dviju kulturnih manifestacija sudjelovat će: domaćini manifestacije Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, ravnateljica Nacionalne biblioteke “Đurđe Crnojević”, mr. sc. Dragica Lompar sa suradnicima, dopredsjednica Ogranka Osijek Matice hrvatske, izv. prof. dr. sc. Tatjana Ileš i predsjednik Saveza Crnogoraca Hrvatske Ljubo Radović. Savez Crnogoraca Hrvatske i njegove članice više desetljeća uspješno organiziraju međunarodne kulturne manifestacije dvaju susjednih i prijateljskih naroda Hrvatske i Crne Gore, dviju njihovih domovina. Izložbu sufinancira Grad Osijek, a Okrugli stol Uprava za suradnju s dijasporom Crne Gore.

Posudbeni odjel za odrasle GISKO 031/211-233