U razdoblju od petka, 16. travnja do subote, 24. travnja 2021. godine u izložbenoj auli Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek može se pogledati izložba fotografija pod nazivom “Čuvaj svoju kožu” autora Krume Ivanovskog.

Izložba je nastala u organizaciji Udruge “Melanom”. Pokrenula ju je grupa entuzijasta, dermatologa, epidemiologa, studenata medicine i drugih volontera koji na ovaj način žele ukazati na važnost prevencije. Posljednjih je desetljeća  incidencija melanoma u stalnom porastu u cijelom svijetu. Pobolijevaju sve mlađi te se u kliničkoj praksi susreću sve teži oblici ove smrtonosne bolesti. Kako bi se istaknula važnost prevencije, uz svaku fotografiju istaknute su i javnozdravstvene poruke, koje na razumljiv način objašnjavaju nasljedne i okolišne čimbenike rizika za nastanak melanoma.

Izložbu je moguće pogledati u radno vrijeme Knjižnice, uz poštivanje svih epidemioloških mjera, kao i virtualno putem poveznice: ČUVAJ SVOJU KOŽU.