U organizaciji Društva hrvatskih književnih prevodilaca i Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u razdoblju od četvrtka, 20. veljače do utorka, 10. ožujka 2020. godine možete pogledati izložbu postera i knjižne građe pod nazivom Od izvornika do prijevoda. Izložbu se može pogledati u izložbenim aulama u prizemlju i na katu Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek. Izložba “Od izvornika do prijevoda” godišnja je  izložba kojom članovi DHKP-a predstavljaju prijevode koje su izradili od protekle izložbe. Uz izložbu snimljen je i film Beskonačni prijevod. Cilj izložbe, koja prikazuje objavljeni prijevod, prevoditeljevu biografiju i bibliografiju, i ono najvažnije, usporedbu između izvornika i prijevoda, dvojak je: kao prvo transparentno predstavljanje ključnog dijela aktivnosti Društva, koji najčešće ostaje neotkriven jer se o uspješnosti sudi isključivo temeljem konačnog proizvoda, dakle samo jedne strane procesa i kao drugo stvaranje svijesti o parametrima prevoditeljskog zadatka, čime se prevoditelju u jednakoj mjeri pripisuju (umjetničke) zasluge, kao što ga se i opterećuje odgovornošću za gubitke i iskrivljenja u odnosu prema izvorniku.

U formi postera predstavljeni su uzorci teksta originala i prijevoda, naslovnice originala i prijevoda te biografija prevoditelja uz osvrt na prevedeno djelo. Ovogodišnja izložba sastoji se od 24 panoa.