Povodom 11. Dana austrijske kulture u Osijeku, Austrijski kulturni forum Zagreb, Odsjek za njemački jezik Filozofskog fakulteta u Osijeku i Austrijska čitaonica Gradske i sveučilišne  knjižnice u Osijeku, od ponedjeljka, 25. listopada 2021. godine može se pogledati izložba postera “Okrenuti leđa Austriji” = “Österreich den Rücken kehren”. Izložba je postavljena u Austrijskoj čitaonici Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Mnogi su u Austriji napustili svoju domovinu kako bi potražili sreću u tuđini ili zato što su bili ugroženi siromaštvom ili progonom.

Studentice i studenti Filozofskog fakulteta u Osijeku istraživali su, u okviru izbornog kolegija “Njemačka i austrijska povijest 1848. – 1945”, kako su i zašto Austrijanke i Austrijanci u prošlosti okretali leđa svojoj domovini.

Ishod ovog susreta možete pratiti na interaktivnoj i dvojezičnoj izložbi ili putem poveznice online.