U razdoblju od ponedjeljka, 17. svibnja do petka, 21. svibnja 2021. godine u izložbenoj auli na katu Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek može se pogledati izložba postera pod nazivom “Svjetski dan hipertenzije”.

Izložba je nastala u organizaciji “FiziOS – Studentske sekcije  za fiziologiju i imunologiju, Hrvatskog društva za hipertenziju i Medicinskog fakulteta Osijek”. Pokrenula ju je grupa entuzijasta, članova Katedre za fiziologiju i imunologiju Medicinskog fakulteta Osijek, studenata medicine i drugih volontera koji na ovaj način žele ukazati na važnost hipertenzije. Povišeni krvni tlak ili hipertenzija tiha je podmukla bolest, koja godinama ne mora pokazivati nikakve simptome, dok se ne razviju oštećenja ciljnih organa. Hipertenzija predstavlja globalnu epidemiju i vodeći čimbenik rizika za smrtnost i dizabilitet na globalnoj razini. Kako bi se istaknula važnost prevencije hipertenzije, uz svaki poster istaknuti su glavni čimbenici rizika.

Izložbu je moguće pogledati u radno vrijeme Knjižnice, uz poštivanje svih epidemioloških mjera.