Izložba radova učenika Medicinske škole Osijek

Mala galerija GISKO

Tijekom mjeseca svibnja u Ogranku Donji grad Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek može se pogledati izložba radova učenika Medicinske škole u Osijeku. U Medicinskoj školi Osijek u tijeku je projekt Čitamo mi, u školi svi! koji je pokrenula stručna suradnica knjižničarka Alta Pavin Banović. Na poziv i poticaj voditeljice projekta učenici, članovi StripArt kluba, prema svom su izboru ilustrirali nekoliko najpoznatijih bajki Hansa Christiana Andersena. Radovi su izloženi u sklopu projekta Mala galerija GISKO.

Bajku Djevojčica sa šibicama ilustrirala je Lara Krašnjak, 3.f, Carevo novo ruho ilustrirao je Luka Šubara, 3.f, Palčicu je ilustrirala Maja Avdaković, 3.f, Ružno pače ilustrirala je Iris Zelek, 2.s3, a bajku Kresivo Ivana Brkić, 2.l. Učenica Marija Bunić, 3.f pojedine je elemente iz bajki prikazala kreativnom tehnikom minijaturnog oblikovanja papira, Quilling Art.

Dodatne informacije o izložbi mogu se dobiti na broj telefona: