Tijekom mjeseca travnja u Ogranku Donji grad Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek može se pogledati izložba slikarskih radova autorice Marije Šimunek pod nazivom “Buđenje ženske energije”, koja se održava u sklopu projekta Mala galerija GISKO.

Marija Šimunek rođena je 1987. godine u Osijeku. Završila je II. gimnaziju, Filozofski fakultet te poslijediplomski specijalistički studij Art terapije u Osijeku. Po zanimanju je pedagog i art terapeut i svaki svoj rad smatra spojem kreativnosti i terapeutskog pristupa. Slikanjem izražava emocije, vizije i iskustva te istražuje polje vlastite ženske energije. Kroz slikarstvo se igra, puni dušu i podsjeća na ljepotu života. Voli snažne boje, a glavni su joj motivi žene i cvijeće.