Tijekom mjeseca listopada u Ogranku Donji grad Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek može se pogledati izložba slikarskih radova autorice Helene Halilović-Nelia pod nazivom Novi početak”, a koja se održava u sklopu projekta Mala galerija GISKO.

Helena Halilović-Nelia rođena je 1990. godine u Osijeku. Završila je školu za tekstil dizajn i primijenjenu umjetnost u Osijeku. Autorica slika uglavnom crta konje i portrete u različitim slikarskim tehnikama, uključujući ulje na platnu, crtanje, grafičku i akrilnu boju. U posljednje vrijeme autorica počinje otkrivati prirodnu umjetnost kojom smo okruženi, a to je cvijeće te postupno počinje uživati u njegovim oblicima i bojama. Do sada je imala više samostalnih, a ovo je njena četvrta izložba u Gradskoj i sveučilišnoj knjižnici Osijek.

Dodatne informacije o izložbi mogu se dobiti na broj telefona: