Izložba slikarskih radova učenika Medicinske škole Osijek “Zavičajne književnice grada Osijeka”

Mala galerija GISKO

Tijekom mjeseca rujna u Ogranku Donji grad Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek može se  pogledati izložba slikarskih radova učenika Medicinske škole Osijek pod nazivom Zavičajne književnice grada Osijeka”, a koja se održava u sklopu projekta Mala galerija GISKO.

Izložbu je tijekom školskih praznika pripremilo šest učenika Medicinske škole Osijek, članova StripArt kluba, s mentoricom stručnom suradnicom knjižničarkom Altom Pavin Banović. Predstavljeno je jedanaest ilustracija crteža osječkih, slavonskih književnica koje svojim književnim djelima promiču vrijednost jezika i pisma za djecu, mlade, studente, znanstvenike i sve ljubitelje hrvatskoga jezika i zavičajnih kulturnih običaja. Izložba je poticajna građanima kako bi izabrali i pročitali književna djela naših Osječanki, a najmlađi stanovnici upoznali zanimljive slikovnice.

Dodatne informacije o izložbi mogu se dobiti na broj telefona: