Tijekom mjeseca srpnja i kolovoza u Ogranku Industrijska četvrt Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek može se pogledati izložba učeničkih radova u keramici pod nazivom “Eko Eko”, a koja se održava u sklopu projekta Mala galerija GISKO.

Izložba je rezultat suradnje učenikâ 4.a OŠ August Šenoa, knjižničarke Anice Bokor i učiteljice Mirne Lišnić. Nakon čitanja dječjeg romana Eko Eko, Hrvoja Hitreca  i analize djela kroz različite aktivnosti, učenici su imali zadatak s knjižničarkom Anicom Bokor odrediti redoslijed događanja, izabrati događaj koji žele prikazati u keramici i za njega su izraditi skicu. S učiteljicom Mirnom Lišnić ponovili su postupak oblikovanja keramike, a zatim je uslijedio maštovit, kreativan i zabavan stvaralački rad. Izložbu je moguće pogledati tijekom ljeta u radno vrijeme Knjižnice.

Dodatne informacije o izložbi mogu se dobiti na broj telefona: