Katedra za ustavno i europsko pravo Pravnog fakulteta Osijek u suradniji s Europskim dokumentacijskim centrom Knjižnice i Studentskim zborom Fakulteta tradicionalno organizira Dane Europe PRAVOS u tjednu od 8. do 12. svibnja 2023. godine.

Na Dan Europe, koji se obilježava 9. svibnja svake godine, slavi se mir i jedinstvo u Europi te povezuje s temom koja je za tu godinu dogovorom odabrana kao ključna u komunikaciji europskih institucija prema građanima.  Godina 2023. proglašena je Europskom godinom vještina. Europska godina vještina dat će novi poticaj cjeloživotnom učenju i time omogućiti ljudima i poduzećima sudjelovanje u zelenoj i digitalnoj tranziciji, s posebnim naglaskom na inovacije i konkurentnost.

Zbog toga su na programu ovogodišnjeg obilježavanja predavanja o posjedovanju relevantnih vještina, osobito u području prava, te poticanje cjeloživotnog učenja kako bi studenti i ostali zainteresirani građani bili što spremniji za tržište rada. Na programu su i aktualne teme od interesa za mlade kao i druge  u području politika i zakonodovastva Europske unije s nizom predavanja profesora Fakulteta u suradnji s mnogobrojnim gostima predavačim i partnerima.

Također, u predvorju glavne zgrade Fakulteta postavljena je izložba povodom Dana Europe i Europske godine vještina s naglaskom na zelene i digitalne vještine.

Prema programu, 10. svibnja (srijeda)  održati će se Tribina: Uči, razvijaj vještine, podijeli znanje! organizirana u suradnji s EUROPE DIRECT Osijek , EUROPE DIRECT Slavonski Brod i Katedrom za privatno pravo- Projekt Time to Become Digital in LaW- DIGinLaw na kojoj će sudjelovati preko video veze voditelj Predstavništva Europske komisije u Hrvatskoj gospodin Ognian Zlatev.

Cjelokupni program  obilježavanja Dana Europe PRAVOS  2023. i Europske godine vještina  možete pogledati i na mrežnim stranicama Pravnog fakulteta u Osijeku: https://www.pravos.unios.hr/pravos/dani-europe-od-8-do-12-svibnja-2023-godine-na-pravnom-fakultetu-u-osijeku/