Povodom Mjeseca hrvatske knjige 2019., u organizaciji Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u utorak, 22. listopada 2019. godine s početkom u 18.00 sati održat će se književna večer pod nazivom “Čitalica i pisalica – život okružen slovima i maštom” – književna večer sa Željkom Živković. Uz autoricu, na književnoj večeri sudjeluje i novinarka “Glasa Slavonije” Ivana Rab Guljaš. Predstavljanje će biti održano u prostoru Studijske čitaonice Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Željka Živković diplomirana je novinarka i autorica romana “Esekerski capriccio”, rođena je 1969. godine u Osijeku. Slovima i maštom okružena je od malih nogu, a trenutačno, uz novinarski posao, radi i na svom novom romanu koji govori ni više, ni manje, nego – o košarci.