Književna večer s Dragom Hedlom “Novinar, scenarist, romanopisac” uz predstavljanje knjige “Kijevska piletina”

Povodom Mjeseca hrvatske knjige 2019., u organizaciji Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u utorak, 12. studenog 2019. godine s početkom u 18.00 sati održat će se književna večer pod nazivom “Novinar, scenarist, romanopisac” – književna večer s Dragom Hedlom, uz predstavljanje knjige “Kijevska piletina”. Uz autora, na književnoj večeri sudjeluju: spisatelj Davor Špišić, moderator i Anita Schmidt, glumica. Predstavljanje će biti održano u prostoru Studijske čitaonice Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Drago Hedl, hrvatski novinar, književnik i publicist, rođen je u Osijeku 24. siječnja 1950. Nakon završenog studija književnosti radio je kao urednik literarnog časopisa “Revija”. Od 1980. radi kao novinar i urednik u redakcijama “Glas Slavonije”, “Slobodna Dalmacija”, “Novi list” i “Feral Tribune”. Novinar zagrebačkog dnevnika “Jutarnji list” bio je od 2008. do 2015., nakon čega radi za portal Telegram.hr. Objavio je 14 knjiga: četiri romana, zbirke kratkih priča, eseja i reportaža te nekoliko publicističkih djela. Za svoj novinarski rad na istraživačkim temama dobio je više hrvatskih i međunarodnih novinarskih nagrada. U izdanju Naklade Ljevak objavio je i roman ”Vrijeme seksa u doba nevinosti” (2018.), kao nastavak trilogije započete romanom ”Donjodravska obala”, a treći je dio te trilogije ”S obje noge u jeseni” u nastanku. Ista izdavačka kuća početkom studenog 2019. objavljuje njegov treći kriminalistički roman ”Kijevska piletina”. Autor živi i radi u Osijeku.