U povodu Mjeseca hrvatske knjige 2023., u organizaciji Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u srijedu, 8. studenog 2023. s početkom u 18.00 sati održat će se književna večer sa Ivanom Šojat. Uz autoricu, na književnoj večeri sudjeluju: novinarka i spisateljica Željka Živković i novinar Saša Drinić. Predstavljanje će biti održano u prostoru Studijske čitaonice Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Ivana Šojat hrvatska je književnica i prevoditeljica, rođena u Osijeku, treptaj prije sudbonosnog proljeća 1971. Taj, jakim emocijama nabijeni trenutak rođenja, možda dijelom i objašnjava sve njezine interese: od pjevanja, pisanja djelâ najrazličitijih žanrovskih odrednica, prevođenja, do slikanja, vrtlarenja i ratovanja – nekoć puškom, a sad perom. Iz njezina velikog književnog opusa, Osječanima je zasigurno srcu najviše prirastao “Unterstadt”. Odlikovana je za promicanje hrvatske kulture u zemlji i inozemstvu.