U povodu Mjeseca hrvatske knjige 2023., u organizaciji Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u srijedu, 25. listopada 2023. s početkom u 18.00 sati održat će se književna večer sa Sanjom Kirch-Leto. Uz autoricu, na književnoj večeri sudjeluju: moderatorica Antonia Budano, interpretatorica Mirjana Katić te članice Veteranske skupine HKUD-a Osijek 1862 – Lidija Neznanović i Snježana Lišnjić. Predstavljanje će biti održano u prostoru Studijske čitaonice Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Sanja Kirch-Leto, rođena 8. rujna 1968. u Osijeku, gdje je završila i školu. Kao kreativna, od najranijeg se djetinjstva pronalazila u riječi, glazbi i pokretu. Kroz folklor, kao članica KUD-a Milica Križan, naučila je poštovati tradiciju i raznolikost običaja, radosti putovanja i druženja te je neizmjerno uživala na pozornicama diljem svijeta. Uz to je usko bila vezana za ljubav prema fotografiji koja se dodatno razvila kroz članstvo u Fotoklubu Osijek. Posljednje dvije godine ulaže puno vremena i energije u izradu osobnih orgonita koji su poseban izazov i nov način poimanja životne energije. Stihovi su uvijek bili potka koja se nježno provlačila  autoričinim životnim putem. Ne uvijek vidljiva, no ipak prisutna. 2002. godine prvi put sudjeluje u zajedničkoj zbirci pjesama Čarolija, objavljenoj kao rođendanski dar voljenom Gradu na Dravi. Zbirka Ogledalo ujedno je i stara i nova Sanja, netko čija su radoznalost i znatiželja neprekidna pokretačka sila, način rasta i upoznavanja svega što nam nosi postojanje. Druga zbirka pjesama Hvala, svojevrsna je oda sitnicama tim malim velikim stvarima koje život čine bogatijim i ispunjenijim.