Tijekom mjeseca veljače u Ogranku Donji grad i Ogranku Industrijska četvrt Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek može se pogledati izložba učeničkih radova pod nazivom “Arijadnina nit, a koja se održava u sklopu projekta Mala galerija GISKO.

“Arijadnina nit” izložba je koja povezuje škole iz cijele Hrvatske. Tema je iz grčke mitologije, a govori o trenutku kada je Arijadna dala klupko vune Tezeju koji je ušao u labirint ubiti Minotaura. Asocijacija nîti nalazi se u tkanju, kukičanju, filcanju, pletenju, odjeći i crtežu. Nîti ove izložbe povezuju na razini ideje, suradnje i prostora. Izložba se nakon Osijeka seli u Požegu, Zagreb, Rijeku i Zadar. Cilj je da ovo povezivanje postane tradicijom – “Škole u knjižnice-književnost i struka”.

Dodatne informacije o izložbi mogu se dobiti na broj telefona: