Knjižničari u Hrvatskoj pa tako i Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek, u okviru nacionalne kampanje “Čitaj mi!”, pod geslom “Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj”, 14. veljače obilježavaju Međunarodni dan darivanja knjigom kada se organizira darivanje slikovnicama i knjigama za djecu i mlade. Ovim projektom Knjižnica poziva djecu i odrasle da daruju knjige koje se potom proslijede potrebitima – dječjim odjelima bolnica u svrhu humanizacije hospitalizacije djece, domovima za djecu, dječjim vrtićima ili školama. Budući da smo ove godine zajedno sa svojim suradnicima i korisnicima prikupili dvjestotinjak naslova za različite dobne skupine odlučili smo prikupljene knjige darovati štićenicima SOS Dječjeg sela Ladimirevci.

Cilj je Međunarodnoga dana darivanja knjiga ohrabriti djecu i odrasle diljem svijeta da daruju knjigu ili slikovnicu. Darujući svoju knjigu ili slikovnicu drugom djetetu, uz objašnjenje zašto se to radi i koliko će to drugom djetetu značiti, učimo koliko je lijepo i važno pomagati. Ukoliko želite vidjeti kako je do sada obilježavan Međunarodni dan darivanja knjigom, posjetite mrežnu stranicu International Book Giving Day ili Gradsku i sveučilišnu knjižnicu Osijek na društvenim mrežama.

Dodatne informacije mogu se dobiti: