Zbog bolesti jednog od najčitatelja, otkazuje se proglašenje.
Nagrade će najčitateljima biti uručene naknadno.

Proglašenje najčitatelja među djecom i mladim korisnicma Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek u 2019. godini održat će se u srijedu 11. studenog 2020. godine u 13.00 sati u prostoru Studijske čitaonice Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek. Svečanost je to koja se održava u sklopu obilježavanja Andersenovog rođendana i Međunarodnog dana dječje knjige, no ove smo godine događanje uklopili u program Mjeseca hrvatske knjige te svečanost održavamo na Dan hrvatskih knjižnica i prilagođeno trenutnoj epidemiološkoj situaciji.

Podsjećamo, projektom Najčitatelj Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek želi promicati čitanje među djecom i mladima, knjigu kao izvor znanja te poticati i njegovati pozitivne vrijednosti i usvajanje novih znanja. Jedan od ciljeva tog projekta razvijanje je navike korištenja knjižnice i njenih sadržaja kroz cijeli život, potičući  pri tome kod djece naviku i užitak u čitanju, kao i osiguravanje osnovnih uvjeta za cjeloživotno učenje. Proglašenje najčitatelja nema natjecateljski karakter, u obzir se ne uzimaju samo statistički podatci o broju pročitanih knjiga, već i navike naših čitatelja pri korištenje usluga Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, koji uključuju razgovor o pročitanim knjigama, korištenje ostalih usluga knjižnice, poštivanje rokova zaduženja knjižnične građe i drugo. Najčitatelj među djecom i mladim korisnicima naše knjižnice bira se u tri kategorije: čitateljska nada, mlađi najčitatelj i stariji najčitatelj.

Dodatne informacije mogu se dobiti: