Franz Kafka rođen je 3. srpnja 1883. u Pragu. Svojim je tekstovima potaknuo mnoge mlade ljude na razmišljanje. Osim proze i njegovi aforizmi do danas predstavljaju zagonetku kojoj je teško odoljeti. Aforizmom “Ti si zadatak. Niti jednog učenika nadaleko i naširoko” Kafka nam je ostavio izazov, koji svatko za sebe može prihvatiti. To je svojevrsna potraga za smislom i prije svega poziv na kreativno bavljenje sobom samim i svojom okolinom.

Pozivamo sve spisatelje iz razonode da se odazovu pozivu.
Svoje prozne tekstove na njemačkom ili hrvatskom jeziku pošaljite od 1. do 31. listopada 2023. godine na aufgabe@ffos.hr.

Dužina proznog teksta nije zadana. Svaki sudionik može sudjelovati samo jednim tekstom. Tekstove treba predati kao .doc. ili .docx datoteku. O pristiglim će prijavama odlučivati žiri. Objava dobitnika održat će se tijekom tradicionalnih Dana austrijske kulture u Osijeku sredinom studenoga 2023. godine. Prigodne poklone za prva tri mjesta omogućio je Austrijski kulturni forum Zagreb.

Veselimo se vašim tekstovima!

Vaša Austrijska čitaonica Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek

Fotografija: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Franz_Kafka.png

Schreibwettbewerb “Du bist die Aufgabe” zum Anlass von Franz Kafkas 140. Geburtstagsjubiläum

Franz Kafka wurde am 3. Juli 1883 in Prag geboren. Mit seinen Texten hat er Generationen junger Menschen zum Nachdenken gebracht. Neben seiner Prosa stellen seine Aphorismen noch heute ein Rätsel dar, dem man gerne nachgeht. Mit dem Aphorismus “Du bist die Aufgabe. Kein Schüler weit und breit” hinterließ Kafka eine Herausforderung, die jeder / jede Einzelne für sich beantworten kann. Er ist eine Einladung zur Sinnsuche, vor allem zur kreativen Auseinandersetzung mit sich selbst und der Umwelt.

Wir laden alle Hobby-SchriftstellerInnen ein, am Schreibwettbewerb teilzunehmen.
Schicken Sie bitte Ihre Prosatexte in deutscher oder kroatischer Sprache vom 1. bis zum 31. Oktober 2023 an aufgabe@ffos.hr.

Die Länge der Prosatexte ist nicht vorgegeben. Alle TeilnehmerInnen können nur jeweils einen Text einsenden. Die Texte sollen als .doc- oder .docx-Datei per E-Mail eingereicht werden. Eine Jury entscheidet über die eingetroffenen Beiträge. Die Bekanntmachung der Gewinner findet währen der traditionellen Österreichtage Mitte November 2023 in Osijek statt. Mit freundlicher Unterstützung des Kulturforums Zagreb bekommen die ersten drei Plätze jeweils ein Geschenk.

Wir freuen uns auf Ihre Texte!

Ihre Österreich-Bibliothek der Stadt- und Universitäts Bibliothek Osijek

Foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Franz_Kafka.png