Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek, kroz projekt Digitalni građanin, odabrana je za donaciju 3D pisača i opremanje Makerspace prostora. U organizaciji IRIM-a i Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u četvrtak, 22. travnja 2021. godine u vremenu od 13.00 do 14.30 sati održat će se online radionica o korištenju BOSON Inventor i BOSON Starter setova dodataka za micro:bit.

Ova je aktivnost namijenjena djelatnicima Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, a za cilj ima naučiti ih koristiti BOSON setove dodataka za micro:bit. Traje 90 minuta i bazira se na BBC micro:bit i BOSON tehnologiji.

Radionicu će voditi Ana Tolić, edukatorica IRIM-a

Micro:bitovi, Boson setovi, microMaqueen roboti, AQ bitovi i druga oprema, dostupna je na Odjelu za rad s djecom i mladima Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek a može se posuđivati podjednako kao i sva ostala knjižnična građa. Rok je posudbe 14 dana. Za one koji se žele duže koristiti njime, moguće je napraviti produljenje roka posudbe.