American Society of Mechanical Engineers (ASME) osigurao je probni pristup na svoju digitalnu zbirku ASME Digital Collection. ASME Digitalna zbirka sadržava stručne i znanstvene časopise s člancima cjelovitih tekstova, e-knjige, standarde i zbornike konferencija iz području strojarstva.

ASME Digitalnoj zbirci možete pristupiti u GISKO-u, a za udaljeni pristup, izvan IP raspona GISKO mreže, možete joj pristupiti iz svih sastavnih jedinica Sveučilišta u Osijeku.

Navedene baze dostupne su u GISKO-u, svim sastavnicama Sveučilišta u Osijeku, te udaljeno preko proxy servera na navigacijskoj traci Portala e-izvori. Pristup se ostvaruje putem elektroničkog AAI@EduHr identiteta koji imaju zaposlenici, nastavnici i studenti svake ustanove iz sustava Ministarstva znanosti i obrazovanja.